Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00
Środa 7:00 – 15:00
Czwartek 7:00 – 16:00
Piątek 7:00 – 13:00
W dniu 3 kwietnia w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Istebnej odbyła się Narada Urządzeniowa w Nadleśnictwa Wisła.
Ma ona związek z trwającym w naszym nadleśnictwie przygotowaniem Planu Urządzenia Lasu na kolejne dziesięć lat.
Spotkanie otworzył Nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła Andrzej Kudełka w krótkim słowie wstępu. Następnie głos zabrał Jurand Irlik - Zastępca Dyrektora ds. Ekonomicznych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Przywitał najważniejszych gości: przedstawicieli samorządów, RDLP, RDOŚ, służb mundurowych, a także firmy Taxus UL wykonawcy Planu Urządzenia Lasu.
Z ramienia miasta Wisła w naradzie udział wzięli:
Sylwester Foltyn – Sekretarz Miasta
Anna Łupieżowiec – p.o. Dyrektora Wiślańskiego Centrum Kultury
Monika Wrzecionko – Inspektor Referatu Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości
Karina Czyż – redaktor prowadząca „Echo Wisły”.
Głównym celem spotkania było omówienie założeń nowego Planu Urządzenia Lasu (PUL) na lata 2027–2036, który stanowi podstawę prowadzenia gospodarki leśnej w nadleśnictwie.
W pierwszej kolejności Grzegorz Janas - naczelnik Wydziału Urządzania Lasu, który w oparciu o prezentację wyjaśnił czym jest Plan Urządzenia Lasu, omówił etapy i szczegóły jego tworzenia.
Następnie Nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła Andrzej Kudełka przybliżył informacje o lokalnym nadleśnictwie, opowiedział o jego podstawowej działalności, a także przedstawił zaangażowanie nadleśnictwa w działalność kulturowo - edukacyjną , projekty środowiskowe, głównie skupiające się na hodowli głuszca i Karpackim Banku Genów.
Po chwili dyskusji głos zabrał Dariusz Hutka reprezentujący Zespół Ochrony Lasów. Omówił on zagadnienia z zakresu ochrony lasu na terenie Nadleśnictwa Wisła, presje środowiskowe, niektóre zmiany klimatyczne, które tutaj zachodzą, a także wizje na kolejne lata.
W dalszej części narady odbyła się konstruktywna dyskusja, w której uczestnicy przedstawili swoje uwagi, propozycje oraz pytania do projektowanego PUL-u.
Narada urządzeniowa przebiegła w atmosferze merytorycznej współpracy. Ustalenia i wnioski z dyskusji zostaną uwzględnione w dalszych pracach nad sporządzeniem Planu Urządzenia Lasu.