6 lutego stał się dniem pełnym wzruszeń w SP1 w Wiśle. Klasy 1–3 wraz z wychowawcami przygotowały wyjątkową uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W szkolnej sali rozbrzmiewały wzruszające wiersze, radosne piosenki i rytmiczne tańce, którymi uczniowie podziękowali swoim dziadkom za miłość i troskę. Jednym z najpiękniejszych momentów było wspólne śpiewanie! Dziadkowie wraz z wnukami wykonali piosenki ze swojej młodości, co stało się cudowną podróżą w czasie i okazją do wspólnej zabawy. Radość i wzruszenie były widoczne na twarzach wszystkich obecnych.
Po części artystycznej przyszedł czas na słodki poczęstunek w klasach. Przy kawie i domowym cieście nie zabrakło ciepłych rozmów i wspomnień. Dzieci z dumą wręczyły dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki, a chętni mogli uwiecznić ten wyjątkowy dzień na pamiątkowych zdjęciach u fotografa. Dziękujemy Radzie Rodziców za współfinansowanie zdjęć dla naszych gości. To był dzień pełen miłości, uśmiechu i rodzinnego ciepła. Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie!
11 lutego odbył się bal karnawałowy klas 1–3. Wspaniałą zabawę poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle pod opieką pani Moniki Medwid. Zadbali oni o niezapomnianą atmosferę pełną tańców, konkursów i radości. Dzieci zachwyciły swoimi kreatywnymi kostiumami, a wspólna zabawa dostarczyła wszystkim mnóstwo radości! Dziękujemy uczniom ZSGH za zaangażowanie i świetną organizację – to był bal, który na długo pozostanie w naszej pamięci! Dziękujemy również Radzie Rodziców za dofinansowanie przekąsek dla uczniów!
14 lutego samorząd uczniowski zorganizował w szkole pocztę walentynkową, a wolontariat – loterię fantową, klimatyczną muzykę oraz zaprosił do lektury wierszy o tematyce miłosnej – było ich aż 25! Specjalnie przygotowane walentynki otrzymali nawet nauczyciele. Było miło i wesoło. Ukoronowaniem tego dnia stał się występ uczniów klasy 5a na scenie MBP w Wiśle. Mogliśmy zobaczyć parodię legend beskidzkich pod tytułem Śpiewający rycerze z Czantorii. Uczniowie dali popis wspaniałych umiejętności scenicznych. Było pięknie!
Na koniec z wielką radością informujemy, że nasza szkoła po raz trzeci otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0! To wyjątkowe osiągnięcie, ponieważ ponowne uzyskanie wsparcia finansowego jest nie lada wyzwaniem, a nam udało się to już trzykrotnie w ciągu pięciu lat! Razem z tegorocznym dofinansowaniem szkolna biblioteka pozyskała aż 45 000 zł na rozwój czytelnictwa w Jedynce. Będzie się czytało (i działo)!
Jak widać, luty – choć krótki – okazał się czasem pełnym wspaniałych doświadczeń i niemałych sukcesów. Już czekamy na kolejne emocjonujące wydarzenia w naszej szkole!
Jolanta Leśnik